Veştea bună …

… este că Veştea prostul s-a veştezit înainte de inveştire.
Vestea proastă este că toate machiaverlâcurile iresponsabile ale Preşedintelui Echidistant şi Mare Mediator Nicuşor Dan au dat apă la moară aşa-zişilor suveranişti.
Doamnelor şi domnilor consilieri prezidenţiali, ce naiba faceţi? Daţi-vă demisia precum Ludovic Orban, dacă nu sunteţi de acord cu tâmpeniile lui Nicuşor, altfel vă faceţi părtaşi la mizeria pe care o provoacă acesta. Sau sunteţi chiar voi cei care îl îndeamnă la enormităţile pe care le comite? Sunteţi nulităţi sau lichele? Hotărâţi-vă!

Acest articol a fost publicat în Internautisches / Internautice, Kotzbrocken / Borîturi, Management, Menschen / Oameni, Politik / Politică, Rumänien und die Welt / România în lume. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns